Nasz zespół
Rodzaje Terapii:
Rozwój Naukowy:
-
- Studia licencjackie w obszarze sztuki na kierunku instrumentalistyka Akademii Muzycznej w Gdańsku (2014)
- Studia magisterskie na kierunku neurobiopsychologia na Uniwersytecie Gdańskim (2016)
- Studia podyplomowe z zakresu diagnozy i terapii neuropsychologicznej (Uniwersytet Marii Skłodowskiej-Curie w Lublinie, 2018)
- Studia podyplomowe z zakresu psychologii klinicznej (Gdański Uniwersytet Medyczny, 2019)
- W trakcie 4-letniej specjalizacji z zakresu psychologii klinicznej (Gdański Uniwersytet Medyczny)
Parę słów o sobie:
Psycholog – z zainteresowań neuropsycholog, z doświadczenia psychotraumatolog i psycholog kliniczny. Swoje doświadczenie zdobywała pracując na oddziałach szpitalnych (m.in. oddziale rehabilitacji neurologicznej COPERNICUS, oddziale neurologii 7 Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku), współpracując z fundacjami (m.in. fundacją Między słowami w Gdyni) oraz jednostkami miejskimi, jak Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku. Jako psycholog specjalizuje się w diagnozie i terapii neuropsychologicznej, diagnostyce klinicznej (m.in. zaburzeń osobowości, ADHD) oraz w krótkoterminowych interwencjach psychologicznych (pracując metodami terapii krótkoterminowych (TSR, RTZ). Aktualnie zawodowo związana z 7 Szpitalem Marynarki Wojennej w Gdańsku, gdzie głównie zajmuje się diagnostyką psychologiczną pacjentów Poradni Zdrowia Psychicznego oraz Oddziału Psychiatrycznego.
W pracy z osobami dorosłymi kieruje się zasadą ekologii - diagnoza ma służyć pacjentowi i jego rodzinie, stanowić podstawę leczenia i podejmowania interwencji podnoszących komfort życia. Spotkania mają być komfortowe dla obu stron, dostosowane do oczekiwań i możliwości pacjenta, a informacje zwrotne i zalecenia przekazane w sposób konkretny i zrozumiały. W razie jakikolwiek wątpliwości przed podjęciem tematu diagnostyki zapraszam do kontaktu.
Prywatnie wielbicielka sztuki - od muzyki, z którą zawodową była związana na początku swojej drogi, po literaturę, grafikę, modę i rękodzieło.
Ukończone kursy:
- Szkolenie z zakresu psychotraumatologii praktycznej zorganizowane przez Fundację Pomorskie Centrum Psychotraumatologii we współpracy z Instytutem Psychoterapii Zintegrowanej w Monachium, 2020)
Doświadczenie:
- Pacjenci neurologiczni (m.in. SM, padaczka), obciążeni chorobami neurodegeneracyjnymi
- Pacjenci ze stwierdzonymi uszkodzeniami OUN (w wyniku udaru, urazu czaszkowo-mózgowego, chorób somatycznych)
- Pacjenci chorujący na zaburzenia nastroju i osobowości
- Dorośli pacjenci neuroatypowi (ADHD, ASD)
- Dorośli pacjenci dotknięci sytuacjami kryzysowymi, wymagający krótkoterminowego wsparcia i interwencji psychologicznej