Nasz zespół
„Zacznij od robienia tego, co konieczne; potem zrób to, co możliwe; nagle odkryjesz, że dokonałeś niemożliwego.” – św. Franciszek z Asyżu”
W 1993 roku ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Gdańskim. Staż odbywałam na Oddziale Dziennym Kliniki Psychiatrii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie oraz na Oddziale Leczenia Nerwic w Komorowie.
Ukończyłam czteroletnie Studium Psychoterapii Integracyjnej w Instytucie Treningu i Edukacji Psychologicznej w Krakowie – w paradygmacie fenomenologiczno -egzystencjalnym z elementami kierunków: systemowego, psychodynamicznego oraz metody Gestalt.
Uzyskałam uprawnienia pedagogiczne oraz trenerskie do prowadzenia treningów psychologicznych oraz warsztatów psychologicznych (Studium Treningu Grupowego w Krakowie), uczestniczyłam w szkoleniach i warsztatach dotyczących wspomagania rozwoju dziecka – Podstawy metody integracji sensorycznej( V.Maas ), Metoda terapii wielozmysłowej Delacato, ukończyłam kurs specjalistyczny „Dysleksja Rozwojowa- teoria, diagnoza, terapia”. Obecnie kontynuuję rozwój osobisty w Instytucie Studiów Franciszkańskich w Krakowie.
Od 30 lat zajmuję się niesieniem pomocy psychologicznej rodzinom z dziećmi mającymi trudności w różnych obszarach rozwoju psychomotorycznego, pacjentom z rozpoznaniem choroby nowotworowej, pacjentom hospicyjnym, pacjentom z przewlekłymi chorobami psychicznymi. Od 16 lat swoją wiedzą i doświadczeniem dzielę się ze studentami pracując jako wykładowca akademicki.
W trakcie konsultacji rodzinnych mogą dowiedzieć się Państwo m.in.
- jak radzić sobie z własnymi trudnymi uczuciami (np. bezsilnością, złością)
- jak zachować dobry kontakt i efektywną komunikację w rodzinie
- jak rozumieć tzw. trudne zachowania i wzmocnić u dziecka zachowania, na których nam zależy.
- jakie zmiany mogą i powinny pojawiać się w rodzinie na poszczególnych
etapach jej rozwoju
- o granicach w rodzinie …„jedno ciało, oddzielne osoby”…