Godziny otwarcia: 8:00 – 19:00
P-DTR
Blog
>
P-DTR
P-DTR

Prioprioceptive – Deep Tendon Reflex ® jest metodą fizjoterapeutyczną polegająca na pracy z polami recepcyjnymi oraz szlakami nerwowymi. Terapia oparta jest na neurofizjologii, biomechanice, neurologii funkcjonalnej oraz kinezjologii. Dzięki temu możemy szukać w naszym ciele receptorów, które w błędny sposób przekazują informację do mózgu. Do dysfunkcji receptorów najczęściej dochodzi w wyniku urazów tj. złamania, skręcenia, uderzenia, blizny czy tatuaże. Wpływ na odbiór bodźców mogą mieć również nietolerancje pokarmowe, przewlekły stres bądź silne przeżycia emocjonalne.

Jak wygląda fizjoterapia metodą P-DTR?

Bardzo ważnym elementem rozpoczynającym terapię jest wywiad. Dzięki temu możliwe jest szersze spojrzenie na dany problem, zrozumienie wszelkich zależności i określenie możliwych wzorców ruchowych. Często urazy, których doświadczyliśmy we wczesnym dzieciństwie mają wpływ na całą naszą biomechanikę. Następnie wykonywane jest badanie reaktywności mięśniowej z wykorzystaniem testów mięśniowych. Badanie uzupełnione jest testami neurologicznymi oceniającymi pracę ośrodkowego układu nerwowego.

Po wykonaniu testów mamy możliwość określenia receptorów, które nie działają prawidłowo oraz powiązanych z nimi mięśni. Po terapii informacje odbierane przez układ nerwowy nie są już zmieniona a powiązane mięśnie reagują prawidłowo. Poprzez dobór odpowiednich ćwiczeń wzmacniających oraz ćwiczeń torujących pracę m.in. móżdżku utrwalany jest nowy zakres, priopriocepcja i koordy

Autor posta:
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.singularReviewCountLabel }}
{{ reviewsTotal }}{{ options.labels.pluralReviewCountLabel }}
{{ options.labels.newReviewButton }}
{{ userData.canReview.message }}
Scroll to Top